Bojnický zámok

Národná kultúrna pamiatka, Bojnický zámok patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie zámky nielen na Slovensku. Prvá písomná zmienka o hrade pochádza z roku 1113 a vlastnilo ho viacero významných šľachtických rodov. Jeho posledným vlastníkom bol gróf Ján František Pálfi, ktorý sa rozhodol ho prebudovať na romantický zámok podľa vzoru francúzskych hradov z údolia rieky Loiry. Jeho posledným želaním bolo, aby bol zámok sprístupnený pre verejnosť.
K najcennejším dielam na Bojnickom zámku patrí Bojnický oltár od florentského majstra N.di Cione Ortagna z polovice 14. storočia. Okrem prekrásnych dobovo vybavených interiérov tu možno obdivovať i  kvapľovú jaskyňu nachádzajúcu sa v hradnom podzemí či výstavný park so 700 ročnou lipou vysadenou podľa povesti Matúšom Čákom Trenčianskym. Lipa, ktorej tieň obľuboval a na svoje bujaré bankety využíval i legendárny Matej Korvín. V parku nájdete aj vzácne stromy Ginko, strom z juhovýchodnej Číny
V priestoroch zámku sa každoročne koná viacero podujatí. Najznámejším z nich je Medzinárodný festival duchov a strašidiel., k ďalším patrí Rozprávkový zámok, Valentín na zámku, Veľká noc, muzikál Supernoc na zámku, Bojnický svetlonos, Svätý Mikuláš a Vianoce na zámku.

Otváracie hodiny:
máj: Ut-Ne 9.00 – 17.00
jún, júl, august, september: Po-Ne 9.00 – 17.00
október-apríl: Ut-Ne 10.00 – 15.00

Vstupné:
Dospelý 1 osoba: 8,00 €
Dôchodca nad 65 rokov: 7,00 €
Študent : 5,00 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov: 3,50 €
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov: 1,00 €

Každú prvú nedeľu je vstup na prehliadku expozície SNM-Múzea Bojnice ZDARMA.