Infocentrum Bojnice

Vitajte na stránkach infocentra Bojnice. Budeme sa Vám snažiť byť príjemným sprievodcom a spoločníkom pri návšteve romantických Bojníc.

Kontakt

Kde nás nájdete

Radi Vám v našom infocentre poradíme, aké miesta stojí za to navštíviť, prípadne v akej kaviarni si po celodennom výlete príjemne posedieť a kde sa ubytovať.

Mapa

Bojnický zámok

Národná kultúrna pamiatka, Bojnický zámok patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie zámky nielen na Slovensku. Prvá písomná zmienka o hrade pochádza už roku 1113.

Bojnický zámok

Bojnický zámok

Bojnický zámok vlastnilo viacero významných šľachtických rodov. Jeho posledným vlastníkom bol gróf Ján František Pálfi, ktorý sa rozhodol ho prebudovať na romantický zámok podľa vzoru francúzskych hradov z údolia rieky Loiry. Jeho posledným želaním bolo, aby bol zámok sprístupnený pre verejnosť.

Bojnický zámok

Termálne kúpalisko Čajka

Medzi bojnickými kúpeľmi a zámkom sa rozprestiera termálne kúpalisko Čajka. Pre návštevníkov je k dispozícii plavecký bazén, detský bazén a nerezové bazény s množstvom zaujímavých atrakcií. V areáli kúpaliska s výhľadom na zámok sa nachádzajú ihriská na futbal, plážový volejbal a detské ihrisko. Stravovanie zabezpečujú bufety s rýchlym občerstvením.

Termálne kúpalisko Čajka

Kúpele Bojnice

Termálne pramene v Bojniciach sa spomínajú už v roku 1113 a už v tejto dobe sa používali kúpele na liečenie. Zloženie vody, klíma a poloha bojnických kúpeľov poskytujú pre svojich návštevníkov miesto pre regeneráciu a oddych.

Kúpele Bojnice

ZOO Bojnice

V zámockom parku Bojníc sa rozkladá najstaršia zoologická záhrada na Slovensku, pre verejnosť bola otvorená už 1.apríla 1955. Prvenstvo jej patrí aj v počte druhov zvierat, návštevníci majú možnosť spoznať viac ako 400 druhov (2764 jedincov).

ZOO Bojnice

Múzeum praveku - Prepoštská jaskyňa

Múzeum praveku sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré obývali v praveku neandertálci, v lokalite Prepoštskej jaskyne. Pred jaskyňou je vytvorená dioráma znázorňujúca život pravekých ľudí.

Múzeum praveku

Námestie v Bojniciach

Relaxujte prechádzkou nádhernou alejou po námestí Bojníc.

Námestie v Bojniciach

Nenechajte si újsť

Čaj o štvrtej na Bojnicom zámku

10.10.2018 o 16:00 h – Zámok Bojnice

17.10.2018 o 16:00 h – Zámok Bojnice

24.10.2018 o 16:00 h – Zámok Bojnice

31.10.2018 o 16:00 h – Zámok Bojnice

Múzeum pripravilo pre skôr narodených návštevníkov okrem ochutnávky lahodného čaju aj komentovanú prehliadku prvého poschodia takzvaného Stredného hradu, po ktorej bude nasledovať voľná diskusia v priestoroch zámockej klubovne.

Stretnutia pri šálke čaju sa budú konať každú októbrovú stredu so začiatkom o 16:00 hod. Múzeum srdečne pozýva jednotlivcov i kolektívy.

Vstupné: 3,00 €/osoba

Mimikry - Roky v pohybe

13.10.2018 o 18:00 h – Veľká sála KC Bojnice

Scénický program pri príležitosti 40. výročia založenia Tanečnej skupiny Mimikry, v ktorom vystúpia jej hostia: Folklórny súbor Senior Vtáčnik a Tanečná skupina BREAKFANS.
Vo vestibule Kultúrneho centra Bojnice bude od 13.10. do 8.11.2018 počas prevádzky KC Bojnice sprístupnená výstava fotografií „ROKY V POHYBE“ zo života TS Mimikry 

Vstupné: dobrovoľné

Festival magických tekvíc 2018 (1. ročník) - Svetlonos v Bojniciach

20.10.2018 od 13:30 h – 17:30 h – Kongresová sála KC Bojnice 

Súťaž o najkrajšiu vyrezanú tekvicu. Prineste svoju vyrezanú tekvicu a prihláste ju do súťaže! Porota vyberie 3 najkrajšie, ktorých majitelia získajú darčekový poukaz na konzumáciu v hodnote 40,- EUR v reštaurácii Biograf v Bojniciach.

* Kultúrno-kulinárske podujatie
* Tvorivé dielne a súťaže pre deti
* Hudobný program
* Rozprávka pre deti (živé divadielko)
* Maľovanie na tvár

Vstupné: voľný

TANČIAREŇ s hudbou prvej republiky

27.10.2018 o 19:00 h – Kongresová sála KC Bojnice

Vráťme sa do čias 1. Československej republiky a pripomeňme si 100. výročie jej vzniku so swingovým orchestrom FATS JAZZ BAND a BIGBAND-om Žilinského konzervatória.
V cene vstupenky je minikurz tancov pod vedením Tanec Prievidza – spoločenské tance Peter Tužinský, uvítací drink, občerstvenie a spoločenská zábava.

Vstupné: 25,00 €/osoba; 20,00 €/ osoba v dobovom oblečení 20. rokov

Pamiatka zosnulých

29.10.2018 o 14:00 h – Mestský cintorín v Bojniciach

Mesto Bojnice a ZPOZ pri MsZ Bojnice Vás pozývajú pri príležitosti Pamiatky zosnulých na Pietnu spomienku.

Strom

18.11.2018 o 15:00 h a 18:00 h – Veľká sála, KC Bojnice

„Ján Ďurovčík sa vracia k folklóru.“
Nové naštudovanie strhujúceho tanečného divadla, ktoré čerpá námet v histórii slovanstva.
Strom zhmotnený hlasom Milana Lasicu v podaní sólistov špičkových slovenských folklórnych súborov na hudbu Henricha Leška, Jána Berkyho-Mrenicu ml. a Petra Uličného.
Inscenácia ocenená krištáľovým krídlom.

Iba 12 predstavení vo vybraných slovenských mestách.

Vstupné: 30,00 €

Podujatia v okolí Bojníc